Asya Yatırım

Ersel Barlak, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Ersel Barlak, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Asya Yatırım’da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Ersel Barlak bu göreve Aralık 2012’de atanmıştır. 1998 ile 2012 yılları arasında sırasıyla PricewaterhouseCoopers, Garanti Bankası, Yıldız Holding ve Finans Yatırım’da çeşitli görevlerde bulunan Ersel Barlak, Asya Yatırım’daki görevine başlamadan önce beş yıl süreyle Ernst-Young Kurumsal Finansman biriminde Şirket Birleşme ve Satın Almalar’dan sorumlu Direktör olarak görev yapmıştır. Halka Arz, MA, Değerleme ve Danışmanlık konularında birçok uluslararası ve lokal şirkete danışmanlık hizmeti vermiş ve anılan konularda geniş bir tecrübesi bulunmaktadır. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İİBF İşletme ve Siyaset Bilimi-Uluslararası İlişkiler Bölümleri’nde tamamlayan Ersel Barlak, Boston College Carroll School of Management’dan MSF (Master of Science in Finance) alanında yüksek lisans derecesine, SPK İleri Düzey Lisans’ına ve SPK Türev Araçları Lisansına sahiptir.

Fatih Gedik, Bilgi Teknolojileri Direktörü

Fatih Gedik, Bilgi Teknolojileri Müdürü

Asya Yatırım Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmakta olan Fatih Gedik bu göreve Kasım 2012de atanmıştır. 1991-1998 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi, Gantek ve Pamukbank Bilgi Teknolojileri birimlerinde çeşitli görevlerde bulunan Fatih Gedik, 1998-2011 yılları arasında Fortis Yatırımda Bilgi Teknolojileri Birim Yöneticisi olarak görev yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Kontrol Sistemleri, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümlerinden mezun olan Fatih Gedik, yüksek lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde tamamlamıştır. Asya Yatırımdaki görevine başlamadan önce Endeks Investte Bilgi Teknolojileri ve İdari İşlerden sorumlu Direktör olarak görev yapmıştır.

Mehmet Soysal, Mali ve İdari İşler Müdürü

Mehmet Soysal, Mali ve İdari İşler Müdürü

Asya Yatırım Mali ve İdari İşler Müdürü olarak görev yapmakta olan Mehmet Soysal, 1995 ile 2012 yılları arasında sırasıyla; IDB Yazılım Ltd. Şti. Sistem analisti, İnter Yatırım/İnter Portföy Mali İşler/Operasyon Yönetmen, Fortis Portföy Yönetimi A.Ş. Mali Kontrol Yönetici, Osmanlı Menkul Değerler A.Ş. Muhasebe Yönetici olarak çalışmıştır. Muhasebe, mali kontrol, yönetim raporlama, genel kurul, operasyon ve bordro servisi alanlarında tecrübesi bulunmaktadır. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nde, Yüksel Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Finans alanında tamamlayan Mehmet Soysal, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) belgesi ve SPK İleri Düzey Lisans Belgesine sahiptir.

Servet Bilge, Yurtiçi Sermaye Piyasaları Müdürü


Asya Yatırım’da Yurtiçi Sermaye Piyasaları Müdürü olarak görev yapmakta olan Servet Bilge, Ekim 2016’da bu göreve atanmıştır. 1987 yılında Yatırım Finansman A.Ş’de Sermaye Piyasalarında göreve başlamış olup, 2016 yılına kadar sırasıyla Ulus Menkul Değerler, Kent Yatırım, Şeker Yatırım, C Menkul Değerler, Ulus Menkul Değerler ve Metro Yatırım Menkul Değerler’de, mali işler ve operasyon müdürlüğü, broker, yatırım uzmanı, portföy yöneticisi, genel müdür ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümü mezunu olup SPK “İleri Düzey”, “Kurumsal Derecelendirme”, “Türev Araçlar” lisanslarına sahiptir.1965 İstanbul doğumlu olup evli ve 2 çocuk babasıdır.


BİST Endeksleri verileri kapanış verileridir.  BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST 'e ait olup tekrar yayınlanamaz. BİST verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.