Asya Yatırım

Ersel Barlak, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Ersel Barlak, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Asya Yatırım’da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Ersel Barlak bu göreve Aralık 2012’de atanmıştır. 1998 ile 2012 yılları arasında sırasıyla PricewaterhouseCoopers, Garanti Bankası, Yıldız Holding ve Finans Yatırım’da çeşitli görevlerde bulunan Ersel Barlak, Asya Yatırım’daki görevine başlamadan önce beş yıl süreyle Ernst-Young Kurumsal Finansman biriminde Şirket Birleşme ve Satın Almalar’dan sorumlu Direktör olarak görev yapmıştır. Halka Arz, MA, Değerleme ve Danışmanlık konularında birçok uluslararası ve lokal şirkete danışmanlık hizmeti vermiş ve anılan konularda geniş bir tecrübesi bulunmaktadır. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İİBF İşletme ve Siyaset Bilimi-Uluslararası İlişkiler Bölümleri’nde tamamlayan Ersel Barlak, Boston College Carroll School of Management’dan MSF (Master of Science in Finance) alanında yüksek lisans derecesine, SPK İleri Düzey Lisans’ına ve SPK Türev Araçları Lisansına sahiptir.

Fatih Gedik, Bilgi Teknolojileri Direktörü

Fatih Gedik, Bilgi Teknolojileri Müdürü

Asya Yatırım Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmakta olan Fatih Gedik ,1991-1998 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi, Gantek ve Pamukbank Bilgi Teknolojileri birimlerinde çeşitli görevlerde bulunmuş, 1998-2011 yılları arasında Fortis Yatırımda Bilgi Teknolojileri Birim Yöneticisi olarak görev yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Kontrol Sistemleri, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümlerinden mezun olan Fatih Gedik, yüksek lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde tamamlamıştır. Asya Yatırımdaki görevine başlamadan önce Endeks Investte Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Direktör olarak görev yapmıştır.

Ziyattin Geler , Mali ve İdari İşler Müdürü

Asya Yatırım Mali ve İdari İşler Müdürü olarak görev yapmakta olan Ziyattin Geler, 1997 ile 2013 yılları arasında sırasıyla; Sümerbank A.Ş. Genel Müdürlük. Yatırım Bankacılığı Bölümü Stajyer-Memur, Sümerbank A.Ş. Genel Müdürlük. Sermaye Piyasası ve Fon Müdürlüğü, Hazine Operasyon Bölümü Şef Yardımcısı, Oyak Bank A.Ş. Genel Müdürlük Yatırım Fonları Operasyon Bölümü Yetkili, ING Bank A.Ş. Genel Müdürlük Yatırım Fonları Operasyon Fon Muhasebe Yönetmen Mayıs 2013 yılından itibaren Asya Yatırım Menkul Değerler A.Ş.de Mali ve İdari işler Bölümünde Yönetmen olarak göreve başlamış, halen Mali ve İdari işler bölümü Müdür olarak görev yapmaktadır. Muhasebe, mali kontrol, yönetim raporlama, genel kurul, operasyon ve bordro servisi alanlarında tecrübesi bulunmaktadır. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nde, tamamlayan Ziyattin Geler SPK Düzey 2 Lisans Belgesine sahiptir

Gönül Aladağ, Yurtiçi Sermaye Piyasaları Müdürü

Asya Yatırım Yurtiçi Sermaye Piyasaları Müdürü olarak görev yapmakta olan Gönül Aladag 1996-2013 yılları arasında sırasıyla İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ‘de Yurtiçi Sermaye Piyasaları Şubelerden Sorumlu Müdür Yardımcısı, Yapikredi Yatırım A.Ş. Yurtiçi Sermaye Piyasaları Borsa İşlemleri Yetkilisi, Finansinvest Menkul Değerler A.Ş.’de Yurtiçi Sermaye Piyasaları Yönetmen, Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yurtiçi Sermaye Piyasaları Bölümünde Borçlanma Araçları ve Pay Piyasası İşlemleri Trader’i olarak çalışmıştır. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye Bölümünde tamamlayan Gönül Aladag, Doguş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Yüksek Lisans (MBA)derecesine, BİST Pay Piyasası Üye Temsilciliği, BİST Borçlanma Araçları Üye Temsilciliği, BİST Vadeli İşlemler ve opsiyon Piyasası Üye Temsilciliği, SPK Düzey 3 lisansı, SPK Türev Araçlar Lisansı ve SPK Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisansına sahiptir.


BİST Endeksleri verileri kapanış verileridir.  BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST 'e ait olup tekrar yayınlanamaz. BİST verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.