Asya Yatırım

Abdullah Güzeldülger, Yönetim Kurulu Başkanı


Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına Ziraat Bankası Kurumsal Krediler Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1990-2007 yılları arasında Garanti Bankasında Müfettiş, Şube Müdürü, Bölge Pazarlama ve Tahsis Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra Arap Türk Bankası A.Ş.de Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, TMSF bünyesinde Finansman Daire Başkanlığı yaptı. Halen Türkbank Yönetim Kurulu Üyeliği, Adabank Yönetim Kurulu Başkanlığı, Digiturk Yönetim Kurulu Üyeliği Murahhas Azalığı ve TMSF Tahsilat Daire Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

24 Haziran tarihli Olağan Genel Kurul kararı ile şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başlamıştır.

İsmail Güler, Yönetim Kurulu Başkan Vekili


Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü lisans, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finans bilim dalında yüksek lisans mezunu olan İsmail GÜLER, meslek hayatına 1995 yılında Türk Ticaret Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda başladı, halen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’da Daire Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 2015 yılı Şubat ayında Tasarruf Mevduatı Fon Kurulu Kararı uyarınca Bankaya Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Birleşik Fon Bankası A.Ş. ve Adabank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Bank Asya Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

04 Mart 2016 tarihinde şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak göreve başlamıştır.Ahmet Mutlu, Yönetim Kurulu Üyesi / İç Kontrolden Sorumlu


Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden mezun olmuş, çalışma hayatına 1987 yılında Başbakanlık Müfettiş yardımcısı olarak başlamıştır. Aynı kurulda Müfettiş, Başmüfettiş ve Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.2004 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunda Varlık Yönetim Dairesi Başkanı akabinde 2008 yılında Denetim Dairesi Başkanı olarak atanmış olup halen aynı görevi sürdürmektedir. Ayrıca 2015 yılı Şubat ayından itibaren Bank Asya Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

15 Nisan 2016 tarihinde şirketimiz İç Kontrolden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır.

.

Ersel Barlak, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Ersel Barlak, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Asya Yatırımda Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Ersel Barlak bu göreve Aralık 2012de atanmıştır. 1998 ile 2012 yılları arasında sırasıyla PricewaterhouseCoopers, Garanti Bankası, Yıldız Holding ve Finans Yatırımda çeşitli görevlerde bulunan Ersel Barlak, Asya Yatırımdaki görevine başlamadan önce beş yıl süreyle Ernst-Young Kurumsal Finansman biriminde Şirket Birleşme ve Satın Almalardan sorumlu Direktör olarak görev yapmıştır. Halka arz, MA, Değerleme ve Danışmanlık konularında birçok uluslararası ve lokal şirkete danışmanlık hizmeti vermiş ve anılan konularda geniş bir tecrübesi bulunmaktadır. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İİBF İşletme ve Siyaset Bilimi-Uluslararası İlişkiler Bölümlerinde tamamlayan Ersel Barlak, Boston College Carroll School of Managementdan MSF (Master of Science in Finance) alanında yüksek lisans derecesine, SPK İleri Düzey Lisansına ve SPK Türev Araçları Lisansına sahiptir.

BİST Endeksleri verileri kapanış verileridir.  BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST 'e ait olup tekrar yayınlanamaz. BİST verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.